Kontakt

Verksamhetsledare

Jennie Winquist
telefon expidition 0476-55 174
mobil: 0702-22 72 16
kulturskolan@almhult.se

Postadress

Älmhults Kulturskola
Box 500
34323 Älmhult

Besöksadress

Blohmehuset (samma hus som biblioteket)
Skolgatan 1, 343 23 Älmhult

Instrumentuthyrning

Enligt överenskommelse,
telefon 0476-52561

_____________________________________________________________________

Bild- och brasslärare

Maja Claesson
telefon: 0476-52 561
mobil: 073-420 14 38
maja.claesson@almhult.se

Danslärare indisk dans

Rupa Pal
mobil: 073 494 58 12
rupa.pal@almhult.se

Dans- och pianolärare (ej indisk dans)

Michelle Pan
telefon: 0476-55 265
mobil: 072-727 88 09
shaofen.pan@almhult.se

Gitarr-, elgitarr, bas- och trumlärare samt lärare i musikproduktion

Patrik Bernstein
telefon: 0476-55 466
mobil: 070-253 59 61
patrik.bernstein@almhult.se

Rytmiklärare samt musik/teatarlärare för barn och ungdomar med funktionsvariationer

Åsa Thorsén Mogensen
telefon: 0476-55 214
mobil: 073-303 38 47
asa.thorsen-mogensen@almhult.se

Stråklärare

Lars-Erik Sundell
telefon: 0476-55 209
mobil: 070-264 55 71
lars-erik.sundell@almhult.se

Teaterlärare

Ingela Widén
telefon: 0476-55201
mobil: 073-2514395
ingela.widen@almhult.se

Träblås- och sånglärare

Tobias Sandèn
telefon: 0476-52 463
mobil: 076-850 54 16
tobias.sanden@almhult.se

Allt i allo- lärare.

jennie Winquist
telefon: 0476-55 174
mobil: 070-222 74 16
jennie.winquist@almhult.se

Bandledare  (TJAAF)

Olle Sandén
mobil: 070- 523 83 40
olle.sanden@almhult.se

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att surfa vidare accepterar du dessa cookies.