Tjänstemannaorganisation

Älmhults kommuns tjänstemannaorganisation är indelad i fem förvaltningar med olika ansvarsområden.

Ledningsgrupp

Kommunens tjänstemannaorganisation styrs av en ledningsgrupp under ledning av kommunchefen.

Roland Eiman.

T f kommunchef

Anders Nyberg
Telefon 0476-554 97
E-post anders.nyberg@almhult.se

Roland Eiman.

Kommunikationschef

Magnus Källström
Telefon 0476-553 28
E-post magnus.kallstrom@almhult.se

Roland Eiman.

Socialchef

Charlotte Nygren-Bonnier
telefon 0476-552 62
social@almhult.se

Roland Eiman.

Ekonomichef

Elisabeth Steen Ekstedt
Telefon 0476-551 55
E-post elisabeth.steen-ekstedt@almhult.se

Roland Eiman.

Personalchef

Ingela Tunel
Telefon 0476-553 55
E-post ingela.tunel@almhult.se

Roland Eiman.

Utbildningschef

Roger Johansson

Roland Eiman.

T f teknisk chef

Lars Nilsson
e-post lars.nilsson@almhult.se
telefon 0476-551 04

Roland Eiman.

IT-chef

Robert Palmqvist
Telefon 0476-554 81
E-post robert.palmqvist@almhult.se

Roland Eiman.

T f Miljö- och byggchef

Daniel Persson
telefon 0476-551 72

Roland Eiman.

Planeringschef

Paul Robertsson
Telefon 0476-551 41
E-post paul.robertsson@almhult.se

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att surfa vidare accepterar du dessa cookies.